Веома занимљиво 11. коло је иза нас, које бележи изузетну ефикасност обе групе. Наиме, и једни и други су постигли натпросечан број голова – 26 у Мачви и 32 у Поцерини. Само две екипе нису учествовале у том билансу, а са друге стране, ту је девет и осам голова од стране Торпеда и Галеба, па и шест у случају Слоге и Јединства. Но, кренимо редом, односно од суботе и групе Мачва. У Богосавцу је фењераш први повео, али тек што су славље привели крају, Слога је изједначила у истом минуту, а до краја полувремена је додала још два за сигурних 3:1. Прва два гола постигао је Владимир Глигорић који је касније и комплетирао хет-трик, уз нова два његових саиграча за убедљивих 6:1. Лидер је тек у последњих двадесетак минута утакмице начисто сломио отпор Роме, која је на кратко успела да поравна резултат из 17. минута. Тандем Иван Радовановић – Ајдо Салкић из Санрајса наизменично су дали по два гола тако да је победа на крају била високих 1:5. Овај резултат био је активан и у Дреновцу, али само на полувремену где је екипа из Табановића увелико решила питање победника. Међутим, нису се тиме задовољили, већ су решили да у потпуности поразе свог љутог ривала, те се утакмица завршила 1:9. У листу стрелаца гостију уписала су се тек четири играча, изузимајући ауто гол Уроша Шобића, и то пре свега због Синише Николића који је предњачио са четири поготка. Најнеизвесније је било у Цуљковићу јер је Омладинац уписао тријумф са 2:1. Традиција је тако остала на њиховој страни обзиром да им је ово осма победа из десетог међусобног сусрета. Голове су постигли веома рано – до 15. минута, да би Цуљковић одговорио тек у 74. минуту, преко Милана Лазаревића. Табела остаје непромењена, прве четири екипе су на свој конто додале по три бода, чиме су се додатно одвојили од остатка клубова.

У групи Поцерина било је још више узбуђења, почев од меча из Свилеуве. Домаћин је био на путу да понови исход из јесени када су Заблаће надиграли као гости. На полувремену 3:0, у наставку додају још један, да би се ситуација начисто променила. За 10 минута, од 71. до 80. минута, гости постижу три гола и тако сусрет улази у неизвесну завршницу у којој ипак није било промене. Први на табели, Рудар ДЦР, заиста је морао да посегне за “рударским” послом како би савладао Бојић. Имали су гости предност од 2:0 у 53. минуту, али нису успели да се носе са домаћином у преосталих пола сата. Дуже од сат времена Јелен се мучио до пронађе пут до мреже Борца БТГ, да би онда за 20 минута затресао мрежу Баталага четири пута. Прва два пута то је учинио Предраг Гладовић (68′ и 75′), а затим онда Драган Николић (80′) и Јовица Ђокић (88′). Галеб је био силовит у Слатини и тако уписао другу пролећну победу. Фудбалерима Младости увек понестане снаге за завршницу, што су Церовчани итекако знали да искористе јер су у последњих 20 минута постигли већину својих голова (5). Троструки стрелац у редовима гостију био је Давор Васић. Метлић је са осморицом допутовао у Малу Врањску, али се и поред тога веома добро наметнуо. Повели су у 22. минуту, што је размрдало домаћина који за 10 минута постиже чак четири гола (4:1). У наставку су гости поново први променили резултат (4:2), али Јединство поново постиже два брза гола. Недуго након тог тренутка два фудбалера Метлића су доживели повреде услед чега су остали са недовољним бројем играча на терену, па је утакмица прекинута. Због пораза у Свилеуви, екипа Заблаћа је највероватније испала из шампионске трке. Тако да она сада укључује три екипе – Рудар (29), Младост Св. (27) и Јелен (27), баш као што је случај и у Мачви. Од осталих промена, Галеб (18) се примакао Заблаћу (21) на три бода, док се Јединство одмакло од својих пратиоца. Следеће коло биће много лакше за екипе из доњег дела, у којем ће заправо углавном играти између себе.

У наставку вести можете погледати листе стрелаца, резултате и табелу лига. Најаву кола могли сте да прочитате ОВДЕ.