Велики број резултатски неизвесних утакмица, уз доминацију домаћих екипа у Мачви и бољи учинак гостију у Поцерини, обележили су прво пролећно коло шабачких градских лига. Санрајс је остварио значајан тријумф у дербију против Слоге услед којих се одвојио на табели. Један гол био је довољан да би остварили победу, а њега је постигао Ненад Вуковић у 50. минуту. Торпедо је забринуо своје навијаче када је “просуо” два гола предности које је имао у 48. минуту. Гости из Цуљковића су за три минута изједначили, али срећом домаћи су били присебни и веома брзо су одговорили са нова два поготка (4:2), оба у режији троструког стрелца Немање Рајића. Занимљиво је било и у мечу две последње екипе из групе Мачве. Напредак је два пута сустизао предност, и то захваљујући својим изменама са полувремена, међутим, на трећи примљени гол нису имали одговор па су бодови остали домаћем Савациуму (3:2). Омладинац је надиграо Рому са убедљивих 4:0, приликом чега су се у листу стрелаца уписала четири различита играча. То им је уједно донео бољитак на табели у виду четвртог места, што је за две боље у односу пре 10. кола. Других померања на табели Мачве није било.

Екипе из горњег дела табеле Поцерине уписале су три бода на свих пет мечева против оних из друге половине. Најсигурнији од свих био је водећи Рудар, мада је на први гол у дуелу са Младост Сл. морао да чека до 36. минута, да би затим велики налет уследио пола сата од тада. Сјајан меч одигран је у Коцељеви где је Младост Св. веома брзо надонадила минус Борца БТГ од два гола из 23. минута. У томе су успели до краја првог дела, да би у других 45 минута били бољи ривал, нарочито у последњој деоници сусрета. Баш као и на отварању сезоне Јелен је са 4:2 савладао Метлић. Хет-трик Јовице Ђокића имао је значајну улогу у освајању нова три бода. У Церовцу је такође виђено мноштво голова, чак њих седам. Галеб је против комшија из Мале Врањске коначно прекинуо црну серију од четири узастопна пораза победивши са 4:3. Минималац је виђен и у Поцерини, на утакмици у Бојићу. На тај начин Заблаће покушава да прати ритам прве три екипе чему је допринео погодак Марка Марковића, још у 21. минуту меча. Обзиром да је првих пет екипа забележило успехе, подразумева се да није било никаквог напредовања на табели. Једино што је петопласирани Галеб сада повећао разлику у односу на екипе иза себе на солидних пет бодова.

Најаву кола могли сте да прочитате ОВДЕ.