Убедљивом победом над Галебом фудбалери Младост Св., барем на кратко и до дерби утакмице у Јеленчи, вратили су се на врх табеле. Било је 7:2 за Свилеувчане који су први гол постигли у 28. минуту преко Далибора Јовановића, који је поред првог био стрелац и последњег. Између та два, четири пута мрежу Галеба затресао је Мирко Лазаревић, уз један аутогол, док Давор Васић стоји иза два гола гостију. Церовчани нису угрозили домаће и своју нулу су променили тек при резултату од 6:0. Лидер у Поцерини се ротирао након недеље, а Рудар је први пут засео на чело. Нису добро кренули у дербију против Јелена, јер су домаћи дошли до предности у 13. минуту. Међутим, већ до полувремена резултат је био на страни гостију који је у наставку ту разлику само увећавао. У редовима екипе из Доњег Црниљева хет-трик забележио је Лазар Симић. Резултат је прекопиран у мечу Заблаћа и Метлића, с тим да је овде било 6:1. Већ у 2. минуту Заблаће је повело преко свог најбољег стрелца Срђана Радивојевића. Чекао се други период игре да би се игра распламсала, када је за 15 минута било 4:1, да би до краја Заблаће додало још два. Бојић је у сусрету против Борца (4:2) уписао другу победу, у којој су скоро постигли голова колико за првих седам кола (4:5). Сачували су два гола предности из првих 45 минута, мада су гости касније, у исто толико наврата, успевали да преполове дефицит. Четири рунде прошле су од последњег тријумфа Јединства. На свом терену у Малој Врањској надиграли су Младост Сл. са 4:0, постигавши по два гола по полувремену. Са успехом је стигла награда у виду два места на табели, односно шестог са 10 бодова, испред Борца БТГ који има 9, затим следе Младост Сл. и Бојића са по 7 и Метлић са негативна 3. Као што је већ испричано, врх табеле предводи Рудар са 20 бодова, што је за два више од Младости Св. и Јелена. Недалеко иза њих је Заблаће са 15, док се Галеб већ три кола не помера са коте од 12.

У другој суботњој утакмици, али у групи Мачва, Рома је нанела и осми пораз Пролетеру (3:0), да би продужила свој низ успеха на четири везана тријумфа. Почетних 0:0 било је на снази све до 42. минута када је Ранисав Рафаиловић искористио казнени ударац. Исти играч повисио је на 2:0 пет минута после паузе, да би коначан резултат поставио један од најбољих стрелаца лиге – Милан Станковић, у 84. минуту. Поред Роме, код куће је славила само још Слога у дербију групе против Торпеда са 4:1. Три од четири гола била су дело Милоша Мршовића, почев од 38. минута, да би још два постигао у 72. и 77. Гости су до почасног гола стигли при максималном вођству Слоге од 4:0. Седму узастопну победу Санрајс је уписао на Градском стадиону против Савациума (0:2). До ње су дошли головима Бранка Бирманчевића (17′) и Ненада Вуковића (74′). Питање победника у Шеварицама решено је за првих 45 минута. У том периоду су постигнути сви голови, а постизали су их искључиво играчи Омладинца – Марко Милошевић један (7′) и Предраг Павловић два (30′ и 40′). Дреновчани су у Цуљковићу освојили своје прве бодове као гости (2:4). Тек неких двадесетак минута Партизан није имао предност, за шта највеће заслуге иду троструком стрелцу Далибору Јовановићу. Санрајс ће последње коло дочекати као лидер са 22 бода, док се Слога (16) и поред две утакмице мање пробила на друго мессто, испред Торпеда (15) и Роме (14). Омладинац (13) је задржао пето, Партизан је сада на шестом са двоцифреним учинком (10) где се заправо ротирао са Савациумом (7). Цуљковић (6), Напредак (4) и Пролетер (0) остаће при зачељу.

У оквиру ове вести можете видети резултате и табелу после 8. кола градских фудбалских лига Шабац – Мачва и Поцерина.