До невероватне квоте од 57 постигнутих голова добациле су утакмице обе лиге, са односом од 27:30 у корист Поцерине. Чак и најмањи број голова на једној од 10 утакмица износио је три, тако да они просто нигде нису оскудевали. Наговештај оваквог ефикасног викенда добили смо већ у суботу када је Рома надиграла Савациум са 7:1. Није деловало да ће домаћи однети тако високу победу, нарочито јер су гости одмах по почетку другог полувремена успели да изједначе, али им се игра након тога у потпуности распала. У редовима Роме посебно се истакао Милан Станковић са четири гола, а два је додао његов презимењак Ђорђе. Дерби у Табановићу у потпуности је оправдао очекивања, што се пре свега односи на дешавања у другом полувремену када су постигнути сви голови. Гости су за 15 минута наставка постигли два гола, али се Торпедо није предавао. Давид Максић је за само три минута, од 68. до 71., поравнао резултат, да би потпуни преокрет и сва три бода донео Синиша Николић (77). Сигуран код куће био је Партизан у дуелу против комшија из Шеварица. Победили су са 3:0, а ту сигурност унео је Далибор Јовановић са два гола до 30. минута. Последњи је био дело Срђана Павловића средином другог полувремена. Добар почетак имао је Пролетер у локалном сусрету против лидера – Санрајс Шабац. Повели су већ у 3. минуту, али су ту предност имали само до 27. када изједначава један од најбољих стрелаца лиге – Богдан Богојевић. До 51. резултат се није мењао, да би наредних 13 минута у потпуности припали гостима који постижу чак три гола, најпре захваљујући Вељку Степановићу, а затим се и Ненад Вуковић надовезао два пута. Шта друго очекивати осим голова у Цуљковићу где их је виђено шест. На несрећу домаћих и овога пута су поражени на свом терену. Са 4:2 славила је Слога која је увек била у предности, мада је Цуљковић у два наврата припретио и смањивао дефицит на само један гол. Владимир Ђукић у редовима Слоге постигао је два битна гола за свој тим – уводни и онај последњи у 90. минуту. На табели води Санрајс са 13, Торпедо има 12 и утакмицу мање, Омладинац је такође двоцифрен са 10, док Слога (-2) и Партизан имају по 7. Други део табеле предводи Рома која има 5, следи Савациум (-2) 4, Цуљковић 3, Напредак 1 и Пролетер на последњем месту без освојеног бода.

Најузбудљивије у Поцерини било је у Малој Врањској где је Јединство дочекало водећу Младост Св. у утакмици где се вођство мењало чак три пут, иако је било 2:3. Повео је лидер, Јединство је узвратило, али се на полувреме ипак отишло као да је био почетак, односно нерешеног исхода (2:2). Коначан резултат десио се у 80. минуту када је свој други гол постигао Иван Андрић. На другим теренима махом је било једнострано. Заблаће се из Слатине враћа са целим пленом (0:3). Све поготке постигли су у периоду од 40. до 64. минута, док Младост није успела да узврати и поред свих пет измена којих су извршили до 72. минута. Јелен је прескочио Бојић (7:2) и тако наставио потеру за Свилеувом. Домаћи су рано повели, недуго после тога гости су изједначили и онда су начисто пали, и то већ до полувремена које је завршено 4:1. Тај резултат није задовољио Јелен који је наставио са нападима до коначних 7:2 где се Драган Николић четири пута уписао у листу стрелаца. Опустили су се фудбалери Рудара када су видели само десеторицу играча Борца, па отуда и минимална предност гостију на полувремену. Ипак, како су се гости умарали, ствари су дошле на своје место. Био је 64. минут када је домаћин преокренуо, да би у наредних шест постигли још два, а у 86. и последњи. Без обзира на ривала против којег је Метлић играо успео је да пронађе пут до мреже, али зато никако да сачувају своју. Са 5:2 савладао га је Галеб којег су предводили Давор Васић са три и Митар Илић са два поготка. Младост Св. једина је екипа у Поцерини са свим оствареним победама за максималних 15 бодова. Прате је Јелен и Галеб са по 12, Рудар има 11, иза којег је Заблаће са 9. Даље следе Јединство (6), Младост Сл. (4), Борац (3), Бојић (0) и Метлић (-3).

У оквиру ове вести можете видети резултате и табеле након 5. кола градских фудбалских лига Шабац – Мачва и Поцерина.