Девет више утакмица одиграно је у Градској фудбалској лиги “Поцерина” у односу на Мачву – 45:36, што је наравно условљено једном екипом више која је завршила такмичење. Међутим, једна од њих још увек није завршила са сезоном. Ранковац очекује одигравање баражне утакмице за попуну МОЛ Поцерина против другопласираног из ОФЛ Владимирци. Што се тиче статистичких параметара друге шабачке градске лиге, њих приказујемо у наставку.

• РЕЗУЛТАТИ КОД КУЋЕ И НА СТРАНИ

За разлику од Мачве, у Поцерини није било непоражених код куће. Међутим, чак четири тима имали су по један пораз – Младост Св., Корман, Ранковац и Заблаће. Кад се њима додају још Галеб и Рудар ДЦР са по два пораза, то је више од половине лиге који су играли изузетно код куће. Изузимајући Рудар, остали су освојили преко 20 бодова са екипом из Свилеуве која предводи ову категорију са 24. Толико бодова Корман је сакупио играјући као гост, што је за чак осам више од Ранковца и 12 од Галеба.

• ТАБЕЛА РЕЗУЛТАТА ДРУГОГ ДЕЛА

Када би се гледали само пролећни резултати, Корман (22) има благу предност у односу на свог првог пратиоца – Ранковца (20), док су наредни одлични фудбалери Заблаћа (19) који су били и најефикаснији. Чак 16 бодова вределе су партије Рудара, да би онда на ред дошли трећепласирана Младост Св. и четвртопласирани Галеб са по 15.

• СТАТИСТИКА ГОЛОВА

Баш као и у Мачви, без обзира да ли рачунали голове службених резултата, фудбалери из Накучана су најефикаснији. Достигли су чак 60 голова, што је за седам више од Заблаћа, осам од Младости Св. и девет од Кормана. После овог квартета следи Рудар са 45. Ни најчвршћа одбрана Корману (15) није обезбедила најбољу гол разлику (36), што је параметар који је такође припао Ранковцу (41).

Од 404 гола, значајно већи број виђен је у другом полувремену – 221:183. У првом делу посебно су се истакли Заблаће (30) и Ранковац (28), док су чак три екипе постигле по 29 у других 45 минута – Корман, Младост Св. и Ранковац. Тик иза њих је Јединство (27), са веома несразмерним односом имајући у виду да су у првом полувремену дали само 11 голова.

Првих десет минута сусрета најбоље су отварали Корман и Заблаће (7), док се Младост Св. одлично сналазила у завршницама (10), баш као и Галеб (9).

У чланку везаном за статистику Мачве, већ је речено да је ниво ефикасности по утакмици бољи у Поцерини неголи у Мачви (4,62:4,53)

• НАЈБОЉИ СТРЕЛЦИ

Убедљиво најбољи стрелац лиге је Митар Илић из Галеба. Он је противничку мрежу затресао 23 пута, док су све његове колеге заједно постигле 20. Младен Михаиловић (Корман) и Јован Шешић (Ранковац) били су изједначени на полусезони, а тако је и на крају обзиром су забележили по 16 голова. Значајан допринос за резултате Заблаћа дао је Срђан Ђурђевић, стрелац 14 голова што је за један више од Небојше Томића (Борац БТГ), односно два од Ивана Томића (Рудар ДЦР). Двоцифрен учинак имали су и Рајко Марјановић (Ранковац) и Урош Попов (Младост Св.) са по 10.

• ПРОСЕЧНА ДОБ ИГРАЧА

Мало старији играчи били су на теренима клубова Поцерине са нумеричком вредношћу од 28,10, док је у Мачви она 27,45. Само четири екипе су испод те вредности: Јединство (26,89), Борац БТГ (26,06), Корман (24,72) и Рудар ДЦР (24,53). Најстарију екипу имао је Галеб (32,44).

• ФЕР-ПЛЕЈ

Први на фер-плеј листи је шампион – Корман. Јединство и Борац БТГ се високо позиционирају по овом основу, баш као и фењераш Младост Сл. Границу од 40 бодова прешло је још и Заблаће.