Три редовна кола и неколико одложених утакмица преостало је до краја Лиге петлића. Шеснаесто коло почело је већ са јучерашњим даном када су одигране две утакмице у којима су славили гости. Мачва је била успешна у Коцељеви где је домаћи Раднички победила са 0:4, мада су до првог поготка црвено-црни чекали до финиша полувремена. Дечаци Феникса су у дербију победили Тика-Таку са 0:2 и тако су начинили значајан корак у шампионској трци. Гол по полувремену, у 15. и 40. минуту, дао је жељени резултати. У трци актуелан је још само Санрајс који ће овог викенда дочекати претпоследње Јединство из Штитара. Равноправније сусрете можемо пронаћи у остале две утакмице, где ће се састати Савациум – Мачва 1929 и Карађорђе – Војвода Степа Степановић.

Преостале три утакмице 16. кола на програму су у суботу, у периоду од 10 до 12 часова и 30 минута.