Две суботње утакмице, у Шапцу и Свилеуви, биле су одлична увертира у 10. коло шабачких градских фудбалских лига. Рома је још једном пружила жесток отпор фавориту, и то поново са 10 играча од почетка, али је Јелен у напетом и неизвесном мечу однео победу (2:3). Уз нова три бода стигла је и потврда јесењег првака ГФЛ “Мачва”. Два пута је Рома сустизала предност екипе из Јеленче, међутим, други гол Драгана Николића у 85. минуту био је одлучујући за исход утакмице. У дуелу две Младости славили су домаћи фудбалери из Свилеуве (6:3). То значи да ће они први део сезоне привести крају са учинком од пет победа из исто толико мечева на домаћем терену. Кренули су силовито, у 13. минуту већ је било 2:0, да би се на наредни чекало до 55. Чак шест голова, по три на обе стране, ређали су се од 73. па до 90. минута, с тим да тријумф Свилеувчана никада није довођен у питање.

У преостале две утакмице Мачве домаће екипе су биле на висини задатака. Пролетер је у дербију надиграо Варну са 2:0, што је резултат који им у овом тренутку доноси друго место, одмах иза Јелена. Средишњи период био је кобан за госте, јер су голове примили у 42. и 49. минуту. Ни играч више у последњих петнаестак минута Варна није искористила за даље промене резултата . Цуљковић је био још сигурнији против Савациума. Шапчане су испратили са 4:1. Живојин Костић је започео низ (23′), а наставио га је резервиста Данијел Тодоровић. Ушао је у 30., да би до 65. минута комплетирао хет-трик. Убрзо након тога стигао је и почасни погодак за коначних 4:1. Табела говори да ће Јелен бити на првом месту све до пролећа са 17 бодова, док ће Пролетер (14) и Варна (13) чекати последње коло, тачније утакмицу Металопластике (13), како би тачно знали своје позиције за време паузе. Следе Слога (12) и Партизан (10) који су на паузи још од прошлог викенда, њима се мало примакао Цуљковић (7), док су последња два места резервисана за Савациум (4) и Рому (0).

Домаћини су апсолутно доминирали у ГФЛ Поцерина, победивши у свих пет утакмица. Поред тога, до изражаја долази и чињеница да су постигнута укупно 34 гола! Корман и Бојић су дали најмањи допринос у овом учинку (2:0). Али, за Корман је најбитније да је циљ остварен и да су нова три бода придодата њиховом салду због којих су сада избили на чело, које ће у последњем колу бранити, или наравно покушати да увећају у Накучанима. Супротно њима, највише голова виђено је у Заблаћу и то чак 11. Галеб је поново посрнуо ван Церовца (6:5), тако да иако је победио оба ривала са којима води борбу за врх табеле, прво место током јесени остаће им недоступно. Заблаћу је ово била трећа узастопна победа услед које су поново пети. Борац БТГ и Сава су до трећих првенствених успеха и двоцифрених бодова дошли резултатом 4:2. Коцељевачки мали дерби практично је решен у 8. минуту сусрета када је екипа из Доњег Црниљева остала са играчем мање у пољу, а домаћи дошли до предности из казненог ударца. Био је то први од три гола колико је постигао Небојша Томић. На другој страни, у два наврата предност је умањивао његов презимењак – Иван Томић, што ипак није било довољно да се избегне пораз. Шест кола трајала је црна серија Саве за чије време су само два пута играли нерешено. Корман (24) се са три бода више у односу на Галеб и Ранковац осамосталио на првом месту. Четврта позиција је већ дуго резервисана за Младост Св. (17), поменуто Заблаће предводи средишњи део табеле (14), испред Јединства (12), Саве (11) и Борца (10). Једноцифрени бодовни конто још увек се везује за Бојић (7), Рудар ДЦР (7) и Младост Сл. (0).

У оквиру ове вести можете видети резултате 10. кола ГФЛ Шабац, који су доступни и у секцији РЕЗУЛТАТИ/РАСПОРЕДМачва и Поцерина, као и спортског портала srbijasport.netМачва и Поцерина.