Две суботње утакмице оправдале су очекивања у погледу неизвесности и малог броја голова, који су иначе постизани само у другом полувремену. Металопластика и Јелен су поделили бодове (1:1). Голови су се десили у веома кратком временском интервалу, од 52. до 55. минута, а гости су били ти који су брзо изгубили предност. Из Свилеуве ове сезоне још увек нико није однео ни бод. Домаћа Младост савладала је и Јединство са 2:0, услед чега ће се задржати у горњем делу табеле ГФЛ Поцерина.

За највеће изненађење овог кола побринуо се Борац БТГ. Минималним резултатом савладали су, до овог кола, водећи Галеб. Победоносни погодак дело је Душана Теодоровића у 66. минуту. Почетак меча у Мрђеновцу је обећавао за домаће, повели су већ након седам минута игре. Међутим, до 22. резултат је већ ишао у корист гостију из Заблаћа, да би у 30. повећали на 3:1. У финишу утакмице Заблаће је постигло и четврти погодак за коначних и убедљивих 4:1. Корман је био на висини задатка против Рудара ДЦР. Веома ефикасна игра резултирала је са шест погодака, а и гости су једном успели у намери да пронађу пут до мреже домаћина (6:1). Након непуних 20 минута било је јасно да ће екипа из Доњег Црниљева тешко доћи до бодова јер је било 2:0. Већина голова виђена је у периоду између 52. и 61. минута када су тимови четири пута затресли мреже. Рудар је до свог дошао при резултату 4:0, тако да нису успевали да угрозе Корманце у чијим редовима су се истакли двоструки стрелци Војин Ђурић и Младен Михаиловић. Као што можете видети из напомене, последња утакмица између Ранковца и Младости из Слатине није играна. Гости нису допутовали јер нису били у могућности да окупе довољан број играча за одигравање меча. Што се табеле тиче, када поменута утакмица и званично буде била регистрована, три екипе ће поново бити изједначене са по 18 бодова – Ранковац, Корман и Галеб, с тим да Корман има меч мање. Иза њих вреба Младост из Свилеуве са 13, а до двоцифреног учинка дошло је и Заблаће (11). Услед три узастопна пораза Јединство је остало на салду од 9 бодова и склизнуло је за позицију. Средина и доњи део табеле готово да нису раздвојени, обзиром да Сава има осам, Бојић и Борац БТГ по седам, а Рудар ДЦР шест бодова. Једино је “изолована” последња екипа Младости из Слатине (1).

Како би просек голова био на стандардном нивоу побринуле су се екипе ГФЛ Мачва које су играле у недељу. У једном од дербија виђено их је чак седам, где је Слога је успела да нанесе први пораз Варни славивши са 4:3. Два пута је Варна изједначавала резултат, али када се разлика попела на два гола то већ нису могли да достигну. Комбиновано, Иван Прокић и Небојша Савић постигли су све голове у тријумфу Слоге. Неугодна традиција везана за гостовања Пролетера у Дреновцу остаће на снази. Партизан је и овога пута био бољи (3:1), мада су Шапчани на кратко имали повољан резултат (1:1). Међутим, да бодови остану код куће побринуо се Александар Грковић који је постигао два гола у периоду од 57. до 73. минута. Рома је у дуелу са Летњиковцем решила да избаци сав гнев. За мање од половине полувремена водили су са 4:0, а онда су почели да успоравају иако се на полувремено отишло резултатом 5:0. Летњиковац је казнио њихову опуштеност да постигне неколико голова у другом периоду, који су чак и решили у своју корист са 3:2. Хет-трик у овом сусрету уписао је играч Роме, Милан Станковић. Улогу лидера у ГФЛ Мачва преузела је екипа Јелена са 14 бодова, док један мање имају Варна и Металопластика. Са 12 бодова Слога се поново прикључила врху, мада су и једина екипа са осам одиграних мечева. Пролетер је остао на коти од 11, а поново актуелан је и Партизан који је сакупио свој десети бод. Следе Цуљковић (7), Савациум (4), Рома (3) и на крају Летњиковац (-4).

НАПОМЕНА: Утакмица Ранковац Младост Сл. није играна, јер гости нису дошли. Они нису били у могућности да окупе довољан број играча за одигравање утакмице.

У оквиру ове вести можете видети све резултате и резиме осмог кола градских фудбалских лига Шабац, што можете учинити и путем секције РЕЗУЛТАТИ/РАСПОРЕДМачва и Поцерина, као и спортског портала srbijasport.netМачва и Поцерина.