У првој утакмици седмог кола Варна је, теже него што се очекивало, освојила цео плен у дуелу са Ромом. Домаћи су победили са минималних 1:0 иако су од почетка играли против деветорице фудбалера Роме. Гол вредан три бода постигао је Лазар Симић у 78. минуту игре. Са овим успехом стигла је и награда у виду првог места ГФЛ “Мачва” за још увек непоражену екипу Варне, једину у обе градске шабачке лиге. Пролетер се претплатио на резултатски неизвесне утакмице и које садрже преокрете. Овога пута тај преокрет ишао је њима у корист, а на штету Слоге. Екипа из Дуваништа рано је повела (16′), али је до 65. минута домаћин био тај који је имао предност. У последњем минуту регуларног дела постигли су и трећи погодак за коначних 3:1. Летњиковац је напокон успео да “пробије лед” и да забележи свој први овосезонски гол, и то је истовремено био водећи у дуелу против Цуљковића. Иако се на полувреме отишло са 1:1 гости су у наставку веома брзо ствари поставили на своје место јер су стекли два гола предности (1:3), да би у седамдесетим минутима додали још два (1:5). Идентичан резултат, само у корист домаћих, десио се и у мечу између Јелена и Савациума. Мреже су почеле да се тресу од 32. минута, а до 83. они су се ређали само у мрежи Шапчана када је већ било 4:0. Коначних 5:1 поставио је тренутно далеко најбољи стрелац ГФЛ Мачва из редова ЈеленаДраган Николић (11). Сигурно да неколико сезона уназад не памтимо узбудљивију трку за врх табеле обзиром да првих пет клубова раздвајају само четири бода. Варна и Јелен су изједначени са по 13 бодова, Металопластика има један (12), а Пролетер два мање (11), док их је Слога сакупила девет, уједно и једина екипа са седам одиграних утакмица из ове групе тимова.

Занимљиво је подударање на чак четири сусрета ГФЛ Поцерина у виду резултата на полувремену, где би једна од екипа водила са 2:0. Изузетак је био меч Галеб – Младост Св. где је после првих 45 минута игре било 1:1. Сви су ту предност на крају и претворили у победу. Поред тога, ово је коло било најуспешније за госте који су славили на три од пет утакмица, захваљујћи Корману, Ранковцу и Бојићу. Корман је имао незгодно Јединство за противника, али су два гола Младена Михаиловића (4′ и 45′) била довољна за пету првенствену победу, иако су домаћи преполовили ту предност у првом минуту наставка. Ранковац је остварио најубедљивији тријумф овог викенда, такође пети у сезони. Са чак 6:1 поразили су Рудар, а Јован Шешић и Рајко Марјановић су предводили екипу постигавши заједно пет голова. Консолидовани Бојић је већ сада достигао број победа које је имао за целу прошлу сезону, и то другу узастопну. До 27. минута у Слатини су водили са 2:0, да би на недостижних 3:0 повисили у 74. Заблаће је код куће надиграло Борац БТГ са 3:1, чиме су зауставили серију од три узастопна неуспеха. Расположени Срђан Ђурђевић направио је превагу у првом делу игре са два гола (23′ и 26′). Друга два гола виђена су у последњој деоници меча, а домаћи су били ти који су први затресли мрежу, тако да њихова предност никада није довођена у питање. У два наврата, захваљујући Ивану Андрићу, водила је Младост из Свилеуве у Церовцу, али су се кући ипак вратили без бодова. На крају им је Галеб нанео висок пораз головима у финишу (5:2), услед чега се Церовчани задржавају на првом месту са 18 бодова, док их по 15 их имају Ранковац и Корман. Са таквим бодовним салдом ове три екипе су направиле одстојање од преосталих клубова. Двоцифрена је још Младост из Свилеуве са 10, Јединство има девет, Сава и Заблаће по осам, а затим следе Бојић (7), Рудар (6), Борац (4) и Младост из Слатине (1).

У оквиру ове вести можете видети све резултате седмог кола градских фудбалских лига Шабац, што можете учинити и путем секције РЕЗУЛТАТИ/РАСПОРЕДМачва и Поцерина, као и спортског портала srbijasport.netМачва и Поцерина.