Јесења полусезона приведена је крају утакмицама 11. кола. Број голова био је на нивоу, а занимљиво је то што је на три утакмице Мачве (20), рачунајући и раније одиграни меч Јелен Слога, постигнуто више голова него на пет у Поцерини (19). Оба дуела на Градском стадиону су прекинута мада из различитих разлога. Металопластика је била више него убедљива против Цуљковића (7:0). Рано су дошли до резултатске предности (5′), затим и до бројчане услед два брза жута картона (14′ и 17′) Александра Товитовића . Домаћи су то искористили како би већ до полувремена постигли четири гола, да би до 69. минута постигли још три. Савациум је већ од почетка имао играча више на терену, јер је Рома играла са десеторицом. И поред тога они су се добро држали, баш као и на другим утакмицама када су околности биле овакве и на полувреме се отишло резултатом 2:1. Ипак, домаћи постижу брза два гола у наставку, Рома је узвратила, али Савациум додаје још један (5:2). Недуго након тога уследила је серија црвених картона гостујућих играча због чега је утакмица прекинута, јер су остали са седам играча у пољу. Поглед на табелу Мачве говори да ће то веома занимљив наставак сезоне. Већ од прошлог викенда познато је да је Јелен јесењи првак са 17 бодова, једним више од Металопластике и три од Пролетера који се пробио до трећег места. За врх табеле свакако ће конкурисати и Варна (13) и Слога (12), након којих следи Партизан (10), Цуљковић (7), Савациум (7) и на крају Рома (0).

Дерби јесени у ГФЛ Поцерина завршио се минималним резултатом у корист гостујућег Кормана (0:1). И овај меч није прошао без црвеног картона, који је зарадио играч Ранковца, Милан Павловић у 43. минуту. Требало је гостима времена да реализују ту предност, у чему су успели у 76. минуту преко Дарка Тришића. Сусрет који је протекао без картона одигран је у Бојићу. Начекала се Младост из Свилеуве за прву победу у гостима, што им је пошло за руком из петог покушаја (0:3). Наговестио ју је Филип Шћекић (25′), а затим потврдио двоструки стрелац Милош Ђорђић (61′ и 72′). Обе Младости су славиле овог викенда, јер је и слатинска забележила свој први овосезонски тријумф надигравши Борац БТГ (3:1). Старт утакмице је обећавао, за само 17 минута постигнута су три гола (2:1), да би мреже мировале до самог финиша. Два минута пре краја домаћи су осигурали победу. Није се Рудар ДЦР сналазио ван свог огњишта, али је зато кући сакупио свих 10 бодова. Нова три дошла су из дуела са Савом (4:1), додуше бројчано ослабљеном. Мрђеновчани су чак успели и да поведу из једанаестерца који је реализовао голман овог сусрета – Слободан Пурић (22′), али је по истеку првих 45 минута резултат већ био на страни Рудара (2:1). До краја, односно прекида услед недовољног броја гостујућих играча, меч се одвијао према очекивањима, јер су домаћи у још два наврата пронашли рупу у одбрани за коначних 4:1. Јединству није била потребна бројчана предност да би са “петардом” испратили Заблаће (5:1). Са по два гола у редовима домаћих истакли су се Бојан Илић и Александар Николић. Није тако деловало већим делом полусезоне, али Корман (27) на паузу ипак одлази са великом предношћу која износи шест бодова у односу на Галеб и Ранковац (21). Профитирала је Младост Св. (20) обзиром да су се примакли позицији два на само један бод. Јединству је учинак од пет победа и пораза донео симболично пето место, одмах испред Заблаћа (14) којег су и савладали у последњем колу јесени. Доњи део табеле припада Сави (11), Рудару (10), Борцу (10), Бојићу (7) и Младости Сл. (3).

У оквиру ове вести можете видети резултате 11. кола градских фудбалских лига Шабац, што можете учинити и путем секције РЕЗУЛТАТИ/РАСПОРЕДМачва и Поцерина, као и спортског портала srbijasport.netМачва и Поцерина.

НАПОМЕНЕ:

• Утакмица Металопластика – Цуљковић прекинута је у 80. минуту при резултату 7:0 за домаћу екипу услед мрака. Иначе је меч померен за 14 часова и 30 минута због заузетости терена, али је и сам почетак каснио.
  • Утакмица Рудар ДЦР – Сава прекинута је у 70. минуту при резултату 4:1 за домаћу екипу, јер су гости остали са недовољним бројем играча на терену за наставак меча.
  • Утакмица Савациум – Рома прекинута је у 66. минуту при резултату 5:2 за домаћу екипу, јер су гости остали са недовољним бројем играча на терену за наставак меча.