Екипе су биле веома расположене у суботњим утакмицама, нарочито Металопластика и Младост из Свилеуве, укупно постигавши 14 голова у три дуела. Половина је завршила у мрежи Летњиковца против комшија на Градском стадиону. Неизвесност је брзо ишчезла јер је већ у 21. минуту било 3:0 за домаће. Остала четири су распоредили у другом полувремену, а чак пет играча се уписало у листу стрелаца. На летњиковачком брду ситуација је била сасвим супротна. Само један гол десио се на мечу Рома Пролетер у којем су гости славили. Моменат одлуке десио се у 25. минуту. Друге две недељне утакмице решавале су се у финишу. Слога је у надокнади времена савладала Партизан са 2:1 и тако забележила четврту првенствену победу. До истог броја тријумфа добацила је и Варна, и то након што су два пута сустизали предност Цуљковића. Трећим голом Владимира Глигорића у 85. минути Варна је у потпуности преокренула, док је два минута касније Стефан Лукић зацементирао успех. И пре резултата утакмица у недељу, било је познато да ће Металопластика задржати прво место након овог кола са 12 бодова. Међутим, у врху је свакако гужва, Варна и Јелен имају по 10, Слога девет, Пролетер осам…

Младост је остварила високу победу у мечу над Заблаћем (5:1) и тако наставила са добрим резултатима. Брзо су повели (7′), али су и гости недуго затим (20′) узвратили са беле тачке. Затим је Жарко Живковић, најбољи стрелац домаћих, направио разлику са два поготка. Убедљива победа стигла је са самом завршницом утакмице, тачније у последњих десет минута. Пети минут надокнаде донео је победника у дербију кола између Кормана и Галеба. Одлучујући гол био је дело најбољег стрелца Митра Илића, што је био његов 10 у сезони. Бодови у дуелу Ранковца и Јединства остали су у Накучанима (3:1). Немања Исаиловић је са два гола у првом полувремену (3′ и 39′) направио солидну залиху за наставак. Гости су у 72. минуту искористили једанаестерац како би ту предност преполовили, али питање победника је и дефинитивно решено у првом минуту надокнаде када је трећи гол за домаће постигао Јован Шешић. Бојић се прецртао са листе екипа које су до сада имале нулу у колони победа. Савладали су Рудар са 2:0 захваљујући одличној игри у последњих 20 минута. Борац и Сава су пробили традицију и коначно одиграли нерешено. Оба поготка десила су се у периоду од 50. до 60. минута. Повели су Мрђеновчани преко Сретена Бошковића, али је гол вредан бода био дело Драгана Пуретића. Врх табеле запосео је Галеб и са 15 бодова тренутно га не дели ни са ким. Прате га Ранковац и Корман са 12, док Младост из Свилеуве има 10, а Јединство 9. Низ се наставља са Савом (8) и Рударом (6), онда следе Заблаће (5), Бојић и Борац су поравнати са по четири, док је Младост из Слатине на зачељу са једним освојеним бодом. Треба напоменути да из групе екипа које су при врху, Корман, Младост Св. и Јединство имају по меч мање.

У оквиру ове вести можете видети све резултате шестог кола градских фудбалских лига Шабац, што можете учинити и путем секције РЕЗУЛТАТИ/РАСПОРЕДМачва и Поцерина, као и спортског портала srbijasport.netМачва и Поцерина.