У обе лиге просек голова био је на високом ниову, око четири по утакмици. Испод тог нивоа у ГФЛ Мачва било је на једином суботњем дуелу Варна – Металопластика (1:1). Највећи део узбуђења сачуван је за последњих петнаестак минута када су и постигнута оба гола, а предност су иначе имали домаћи. Овакав исход највише је одговарао Јелену који је након победе над Слогом (4:2) преузео водећу позицију. Није било тако лако, иако су одлично привели прво полувреме крају када су постигли два гола. Узратила је екипа из Дуваништа, такође са два брза гола до 60. минута, али аутогол у 63. враћа домаћину предност, да би у 78. поново било два гола разлике. Након брисања екипе из Маова, Пролетер је остао без победе, али су свој нови првенац заслужили против Цуљковића (3:1). Водили су од 26., а изједначење је ступило на снагу 42 минута касније. Није то пореметило домаће јер су већ након пет минута постигли други гол, да би други погодак Горана Илића у 85. решио питање победнике. Партизан је био најсигурнији у освајању три бода. У периоду од 44. до 62. минута чак четири пута су затресли мрежу Роме, која је нешто касније успела да постигне почасни погодак. Као што је и поменуто, Јелен је нови лидер у ГФЛ Мачва са 10 бодова, једним више од Металопластике и три од Варне и Партизана. Екипа из Дуваништа остала је на коти од шест, а следе је Пролетер са пет и Савациум са четири, с тим да Варна и последње две поменуте шабачке екипе имају по меч мање (4).

Готово половина голова у ГФЛ Поцерина виђено је у Доњем Црниљеву, прецизније девет од 19. Рудар је надвисио Младост из Слатине са убедљивих 7:2. Троструки стрелац Ненад Матић довео је свој тим у вођство већ у првом минуту, да би Милош Мићић био сигуран са беле тачке у 27. за 2:0. Од 43. до 66. периода игре пало је чак седам голова, где су гости само на кратко угрозили домаће када су смањили на 2:1. Одлично друго полувреме донело је Галебу сва три бода из дуела са Ранковцем. По гол на обе стране тимови су постигли у првом делу игре, да би домаћи нанизали три у другом на шта није било одговора, те отуда и високих 4:1 за Церовчане. У остале три утакмице голови су били актуелни само у другом полувремену. Корман је једини победио као гост у овом колу, и то у обе лиге. Начели су Заблаће у уводним минутима наставка, да би тријумф осигурали при крају меча. Три победе и један пораз је свакако добар почетак сезоне за Јединство. Минималним резултатом савладали су Бојић, и то аутоголом у 50. минуту. Сава и Младост из Свилеуве су поделили бодове, чиме су гости прекинули црни низ на терену у Мрђеновцу. Домаћи су повели из једанаестерца почетком другог периода, али је позитиван резултат Младости, на самом истеку регуларног дела утакмице, донео Милош Протић. Корман је нови лидер у Поцерини, уједно и једина екипа у градским шабачким лигама са максималним учинком. Воде захваљујући бољој гол разлици, јер 12 бодова има и Галеб, мада Корманци имају и утакмицу мање. Јединство је такође четири пута излазило на терен, а сакупили су девет бодова, колико има и Ранковац. По седам имају Сава и Младост Св., следе Рудар (6), Заблаће (5), Борац (3), Бојић и Младост Сл. по један.

У оквиру ове вести можете видети резултате петог кола градских фудбалских лига Шабац, али и са утакмице 11. кола која се играла овог викенда Јелен Слога. Сви резултати доступни су и на секцијама РЕЗУЛТАТИ/РАСПОРЕДМачва и Поцерина, као и на популарном спортском порталу srbijasport.netМачва и Поцерина.