Преокрети су обележили све три утакмице које су одигране у суботу. Они су били актуелни чак у пет наврата. Металопластика је повела, Пролетер преокренуо, а домаћи узвратили у 88. и 90. минуту (3:2). Исто је било виђено у Свилеуви где је Младост повела средином првог полувремена, али је Борац БТГ окренуо резултат у своју корист головима у 37. и 55. минуту. За непуних десет минута, од 79. до 88., Младост постиже три поготка и бележи победу (4:2). Идентичан резултат виђен је и на Летњиковцу где је Рома водила од 22. минута. Почетком другог Слога најпре анулира ту предност, а затим и долази до вођства. Припало им је и последњих петнаестак минута утакмице када су постигли још два гола, пре него што је Рома затресла мрежу гостију по други пут за коначних 2:4.

Нису Цуљковић и Партизан били распуцани како обично знају, иако је било 2:2. Домаћи су успели да надокнаде два гола заостатка које су Дреновчани имали почетком другог дела игре и да тако освоје вредан бод. У преостале две утакмице резултати су били једнострани. Варна је као гост надвисила Савациум са 5:0, што су наговестили већ у 2. минуту. Јелен је био још убедљивији, јер је са 8:0 надиграо Летњиковац. За 14 минута игре постигли су половину, а на мечу се посебно истакао најбољи стрелац ГФЛ Мачва Драган Николић са пет постигнутих голова, а иначе их има осам. Управо са толико бодова има Металопластика, водећи тим лиге. Један мање има Јелен, а по два Варна и Слога, мада максимална Варна има и утакмицу мање. Тек онда следе Савациум и Партизан са по четири итд…

Нису изостали преокрети ни у недељу, и то у дербију ГФЛ Поцерина у којем је Корман победио Саву са 3:2. Домаћи су први задали ударац у 5. минуту, али Сава узвраћа крајем првог и почетком другог полувремена (44. и 50.). Недуго након тога поново је све у егалу (55.), да би резервиста Јован Дукић у последњем минуту регуларног дела донео велику радост Корманцима. Ништа мање узбуђења није недостајало и у Накучанима, и то нарочито у првом полувремену. Заблаће је у 6. минуту водило са 2:0, али је већ у 30. резултат био на страни Ранковца. То није био коначан резултат, јер су домаћи тријумф оверили у 67. минуту за 4:2. Своју трећу првенствену победу уписао је и Галеб, предвођен Митром Илићем. Његова два гола била су довољна да се сломи отпор Бојића (2:1), а иначе их је сакупио седам што га тренутно чини најбољим стрелцем Поцерине. Јединство је коначно победило у Слатини (1:3), али уопште као гост, што су последњи пут учинили у сезони 2018/19. и то службеним резултатом. Није изгледало тако добро по њих јер су домаћи водили на паузи 1:0. За само пет минута у наставку екипа из Мале Врањске преокреће, да би у 81. минуту отклонили све сумње у свој успех. Ранковац, Корман и Галеб имају по девет бодова, Јединство, Сава и Младост Св. по шест, а наредно је Заблаће са пет. Једина непоражена екипа је Корман који има и меч мање, баш као и Јединство и Младост Св.

У оквиру ове вести можете видети резултате четвртог кола градских фудбалских лига Шабац, што можете учинити и путем секције РЕЗУЛТАТИ/РАСПОРЕДМачва и Поцерина, као и спортског портала srbijasport.netМачва и Поцерина.