Иако се тек друго коло завршило, није много екипа преостало са максималним учинком. У ГФЛ Мачва, Металопласика је другу победу уписала као домаћин у мечу са Слогом. По гол у финишу оба полувремена донели су им победу од 2:0. Други тријумф, али први на терену, фудбалери Варне остварили су на гостовању комшијама у Маовима. Резултат је био идентичан оном из Шапца, с тим да су голови постигнути у периоду од три минута, од 65. до 67. Међутим, услед негативних бодова са којима су започели сезону, Варна је тек сада ушла у зону позитивног салда. Два гола виђена су и у Јеленчи, али у овом случају, по два су постигли и домаћин и гости из Касарских ливада. Утакмица је протекла са доста јавних опомена, па чак и два црвена картона, а колико је игра била растрзана говори и чињеница да су три од четири гола постигнута из једанаестерца. Водио је Јелен са 2:0, али је Пролетер брзо смањио, да би реми обезбедио у самом финишу, у 89. минуту. До првих бодова дошао је и Савациум, иако су имали неповољан резултат на полувремену (0:1). У наставку брзо су Шапчани направили преокрет, а након бројчане предности коју су стекли у 60. минуту, нису имали превише проблема да осигурају убедљив тријумф (4:1). Меч у Цуљковићу, између Цуљковића и Роме, прекинут је при резулату 2:1 због напуштања терена од стране гостујуће екипе. Ова утакмица биће регистрована по доношењу одлуке Такмичарско-дисциплинског комесара.

У ГФЛ Поцерина лидерску позицију заузима Сава из Мрђеновца. Након велике борбе успели су да победе у Бојићу са 3:2, иако су у једном моменту домаћи преокренули резулта у своју корист. Ово је уједно и прва гостујућа победа неког тима у Поцерини. Без пораза у овој лиги су још само Заблаће и Корман. Заблаће је поделило бодове са Младост из Слатине (1:1). Оба гола постигнута су у другом полувремену. Водили су домаћи од 51. минута, али је изједначење стигло 18 минута касније. Корман је победио другу екипу Младости, из Свилеуве. У првих 45 минута голова није било, али је на измаку тог дела гост остао без једног играча у пољу. Корманци су то искористили да до 64. минута постигну три гола, да би гости до краја стигли до почасног поготка (3:1). Најубедљивији тријумф забележио је Ранковац, који је са 6:1 савладао тим из Баталага. Већ до 12. минута било је 3:0, након чега је и Борац узвратио. На полувремену је било високих 5:1, а последњи гол, свој четврти на мечу, постигао је Немања Радаковић у 85. минуту. У Доњем Црниљеву, на свом терену, Рудар је био успешан, забележивши прву победу и бодове. Све је било решено у 17. минуту када су имали два гола предности у односу на Галеб, и тај резулта се до краја није мењао.