Импозантан голгетерски учинак донело је двадесето коло општинских лига. Постигнуто је чак 60 голова на 10 одиграних утакмица, са односом 25:35 у корист у ОФЛ “Поцерина”. Најмањи број виђених голова је тек четири, што се десило на три меча у Поцерини, а између осталих и на дербију кола Корман Мишар. Утакмица је завршена резултатом 2:2, чиме је коначно прекинут низ победа Мишараца који је трајао још од другог кола. Ранковац је са 4:0 нанео пораз њима ближој Младости, док је другу истоимену екипу из Свилеуве, за трећу узастопну победу, поразило Заблаће у гостима са 3:1. Ни две екипе испод Свилеувчана, Рудар и Бојић, нису променили своја салда, јер су претрпели нове поразе у дуелима са фаворизованим тимовима из горњег дела табеле, Саве и Метлића. У оба случаја били су то тријумфи од два гола разлике, с тим да су се много више распуцали у Доњем Црниљеву – 4:6, да би Метлић уписао нову “тројку” резултатом 4:2. У Малој Врањској домаће Јединство је надиграло госте из Баталага победивши са чак 5:2. Ова победа их је приближила на само бод од ривала. Само то и јесте у фокусу у Поцерини после овога кола, односно приближавање и груписање, јер промена места на табели није било. Сава је коначно успела умањити предност Мишару, али иако имају и утакмицу мање од лидера тешко да ће успети да га угрозе обзиром на разлику од 10 бодова. Далеко већа гужва влада у борби за треће место. Корман има 36, Галеб 35, колико има и Метлић, а Ранковац 33. Једино Метлић у овој групи има 19 одиграних утакмица, иза које се налази усамљено Заблаће са 28 освојених бодова, али би и они можда могли да се умешају, или барем да значајно утичу на ову борбу јер ће играти са свима њима.

У ОФЛ “Мачва”, са по 5:0 на гостујућим теренима веома убедљиви били су Задругар и Пролетер. Бољи су били од последња два тима, Металопластике и Варне. Дерби у Јеленчи припао је домаћину који је славио са 4:1, а победа их за сада држи на другом месту. Друго полувреме меча у Цуљковићу је права слика пролећног дела првенства домаћих. Наиме, након што су после првих 45 минута водили са високих 4:1, екипа из Дреновца је у наставку успела да у потпуности преокрене резултат и победи са чак 6:4. Што се табеле тиче, Задругар се налази на корак од потврде шампионског статуса. Све конце држе у својим рукама, а прва прилика за то ће бити наредног викенда и меч против Роме. Партизан покушава максимално да искористи одличну полусезону како би се што боље позиционирао, док се Пролетер приближава Цуљковићу, али ће до краја имати и тежи распоред.

У оквиру ове вести можете погледати резултате двадесетог кола. Резултате и стања на табели увек можете пратити и у засебним секцијама сајта – РЕЗУЛТАТИ/РАСПОРЕД и ЛИГЕ.

НАПОМЕНА: Утакмица Металопластика Задругар прекинута је у 56. минуту при резултату 0:5 за екипу из Мачванског Причиновића услед недовољног броја играча домаће екипе на терену за наставак сусрета.